Tuesday, May 30, 2017

Ay Dede'nin peşinde
.dün gece.
Bulutlarla saklmabaç oynayan Ay Dede'nin peşindeydik kameralarımızla. Renkten renge, cümbüşten cümbüşe... Belki bir gün Kuzey ışıklarını görmeye gideriz, dedim. Anlaştık. Dileklerimizi soldaki bulutun arkasına saklanmış Ay Dede`'nin koluna astık, kaçtık...

4 comments:

 1. Anlasmaniza bayildim, dilerim bir gun gidersiniz kuzey isiklarini gormeye :)

  ReplyDelete
 2. Umarım Yasemen, umarım. Fekat kensiyle bi kez daha düşünmem gerekebilir. Bi miktar çabuk yoruluyor bi iki adım kadar sonra hele buna soğuk da eklersek dışarı çıkartamayabiliriz:)))Sizin cici fotoğraflarınızdan sonra her kış an kolluyorum. kısmet artık ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siz gecerken Bilge'yi bize birakin o zaman, siz bir on gezi yaparsiniz, sonra ilerleyen zamanlarda hep birlikte gidersiniz :)

   Belli bir yasa kadar cocuklar icin zor olabilir. Bizim kuzey isiklari firmasi icin 10 yas ustu olmasi gerekiyordu mesela. Hem soguk, hem gec saatler olmasi acisindan biraz daha zaman gerekiyor olabilir onun icin. Ama cok cok keyif alacaginizdan eminim, sihir gibi, masal gibi bir his :)

   Delete
  2. Ayy,Bilge bayılır sana:) bunu dediğin iyi oldu. ben öyleyse iki kişilik turlarımız için bakmaya balayayım. tühh,çocukları almıyorlarmış da madem:))) Düşündğümde bile beni acayip mutlu eden bir mutluluk kuzey ışıkları. bakalım bakalım.

   Delete

dondurma ağacı

bir güzel havalar geleneği: şey'lere tat vermek Bilkent Nisan'18